Scratch - en to no translation catalogue (585 entries)

en: Language-Name
no: Norsk

en: Language-Direction
no: LTR

en: %H sensor value
no: %H sensorverdi

en: %L contains %s
no: %L inneholder %s

en: %a of %m
no: %a av %m

en: %b and %b
no: %b og %b

en: %b or %b
no: %b eller %b

en: %f of %n
no: %f av %n

en: add %s to %L
no: legg %s til %L

en: answer
no: svar

en: ask %s and wait
no: spør %s og vent

en: background #
no: bakgrunn #

en: broadcast %e
no: send melding %e

en: broadcast %e and wait
no: send melding %e og vent

en: change %g effect by %n
no: endre %g effekt med %n

en: change %v by %n
no: endre %v med %n

en: change pen color by %n
no: endre pennfarge med %n

en: change pen shade by %n
no: endre pennintensitet med %n

en: change pen size by %n
no: endre pennbredde med %n

en: change size by %n
no: endre størrelse med %n

en: change tempo by %n
no: endre tempo med %n

en: change volume by %n
no: endre volum med %n

en: change x by %n
no: endre x med %n

en: change y by %n
no: endre y med %n

en: clear
no: slett

en: clear graphic effects
no: ta bort grafiske effekter

en: color %C is touching %C?
no: farge %C berører %C?

en: control
no: styring

en: costume #
no: drakt #

en: delete %y of %L
no: slett %y i %L

en: direction
no: retning

en: distance to %m
no: avstand til %m

en: else
no: ellers

en: forever
no: for alltid

en: forever if %b
no: for alltid hvis %b

en: glide %n secs to x:%n y:%n
no: gli %n sekunder til x:%n y:%n

en: go back %n layers
no: gå nedover %n lag

en: go to %m
no: gå til %m

en: go to front
no: legg øverst

en: go to x:%n y:%n
no: gå til x:%n y:%n

en: hide
no: skjul

en: hide variable %v
no: skjul variabel %v

en: if %b
no: hvis %b

en: if on edge, bounce
no: sprett tilbake ved kanten

en: insert %s at %i of %L
no: sett inn %s på plass %i i %L

en: item %i of %L
no: element %i av %L

en: join %s %s
no: sett sammen %s %s

en: key %k pressed?
no: tast %k trykket?

en: length of %L
no: lengden av %L

en: length of %s
no: lengden av %s

en: letter %n of %s
no: bokstav %n i %s

en: list
no: liste

en: looks
no: utseende

en: loud?
no: høy lyd?

en: loudness
no: volum

en: motion
no: bevegelse

en: motor direction %W
no: dreieretning %W

en: motor off
no: motor av

en: motor on
no: motor på

en: motor on for %n secs
no: motor på i %n sekunder

en: motor power %n
no: motorkraft %n

en: mouse down?
no: museknappen er nede?

en: mouse x
no: mus x

en: mouse y
no: mus y

en: move %n steps
no: gå %n steg

en: next background
no: neste bakgrunn

en: next costume
no: neste drakt

en: not %b
no: ikke %b

en: operators
no: operatorer

en: pen
no: penn

en: pen down
no: senk pennen

en: pen up
no: løft pennen

en: pick random %n to %n
no: tilfeldig tall fra %n til %n

en: play drum %D for %n beats
no: trommeslag %D som varer %n takter

en: play note %N for %n beats
no: spill tone %N i %n takter

en: play sound %S
no: spill lyden %S

en: play sound %S until done
no: spill lyden %S til den er ferdig

en: point in direction %d
no: pek i retning %d

en: point towards %m
no: pek mot %m

en: repeat %n
no: gjenta %n ganger

en: repeat until %b
no: gjenta til %b

en: replace item %i of %L with %s
no: erstatt element %i i %L med %s

en: reset timer
no: nullstill klokka

en: rest for %n beats
no: pause %n takter

en: round %n
no: avrund %n

en: say %s
no: si %s

en: say %s for %n secs
no: si %s i %n sekunder

en: sensing
no: sansning

en: set %g effect to %n
no: sett %g effekt til %n

en: set %v to %n
no: sett %v til %n

en: set instrument to %I
no: velg instrument %I

en: set pen color to %c
no: velg pennfarge %c

en: set pen color to %n
no: velg pennfarge %n

en: set pen shade to %n
no: sett pennintensitet til %n

en: set pen size to %n
no: sett pennbredde til %n

en: set size to %n%
no: sett størrelse til %n%

en: set tempo to %n bpm
no: sett tempo til %n slag i minuttet

en: set volume to %n%
no: sett volum %n%

en: set x to %n
no: sett x til %n

en: set y to %n
no: sett y til %n

en: show
no: vis

en: show variable %v
no: vis variabel %v

en: size
no: størrelse

en: sound
no: lyd

en: stamp
no: stemple avtrykk

en: stop all
no: stopp alle

en: stop all sounds
no: stopp all lyd

en: stop script
no: stopp skriptet

en: switch to background %l
no: skift til bakgrunn %l

en: switch to costume %l
no: skift til drakt %l

en: think %s
no: tenk %s

en: think %s for %n secs
no: tenk %s i %n sekunder

en: timer
no: klokke

en: touching %m?
no: berører %m?

en: touching color %C?
no: berører fargen %C?

en: turn %n degrees
no: vend %n grader

en: variables
no: variabler

en: volume
no: volum

en: wait %n secs
no: vent %n sekunder

en: wait until %b
no: vent til %b

en: when %k key pressed
no: når %k trykkes

en: when %m clicked
no: når %m klikkes

en: when I receive %e
no: når jeg mottar %e

en: x position
no: x-posisjon

en: y position
no: y-posisjon

en: (empty)
no: (tom)

en: 1 script
no: 1 skript

en: About Scratch
no: Om Scratch

en: About this project:
no: Om dette prosjektet:

en: add comment
no: skriv kommentar

en: add comment here
no: skriv kommentar her

en: all
no: alle

en: and
no: og

en: Animation
no: Animasjon

en: any
no: hvilken som helst

en: Art
no: Kunst

en: background
no: bakgrunn

en: backgrounds
no: bakgrunner

en: Backgrounds
no: Bakgrunner

en: brightness
no: lysstyrke

en: Brush size:
no: Penselbredde:

en: button
no: knapp

en: button pressed
no: knapp trykket

en: Camera
no: Kamera

en: can rotate
no: kan rotere

en: cancel
no: avbryt

en: Cancel
no: Avbryt

en: Choose a folder
no: Velg en mappe

en: Choose new sprite from file
no: Hent ny figur fra fil

en: clean up
no: rydd opp

en: Clear
no: Slett

en: Clear canvas
no: Tøm lerretet

en: Close and continue
no: Lukk og fortsett

en: Close dialog?
no: Lukke vinduet?

en: Close paint editor?
no: Avslutt bilderedigering?

en: close port
no: lukk porten

en: Close sound recorder?
no: Avslutt lydinnspilling?

en: color
no: farge

en: Compress Images
no: Komprimer bilder

en: Compress Sounds
no: Komprimer lyder

en: Compress sounds and images
no: Komprimer lyd og bilder

en: Computer
no: Datamaskin

en: connected
no: tilkoblet

en: Connecting to
no: Kobler til

en: Copy
no: Kopier

en: costume
no: drakt

en: costumes
no: drakter

en: Costumes
no: Drakter

en: Could not read
no: Kunne ikke lese

en: Could not read project; file may be damaged
no: Kunne ikke lese inn prosjektet, filen kan være skadet

en: Could not write file
no: Kunne ikke skrive filen

en: Create account
no: Opprett konto

en: Create an empty project
no: Lag et tomt prosjekt

en: Data sent. Waiting for response...
no: Data er sendt. Venter på svar...

en: delete
no: slett

en: Delete
no: Slett

en: Delete a list
no: Fjern en liste

en: Delete a variable
no: Fjern en variabel

en: Delete this background
no: Slett denne bakgrunnen

en: Delete this costume
no: Slett denne drakten

en: Delete this sound
no: Slett denne lyden

en: Delete this sprite
no: Slett denne figuren

en: Desktop
no: Skrivebord

en: disable remote sensor connections
no: deaktiver tilkobling av sensorer

en: distance
no: avstand

en: Documents
no: Dokumenter

en: don't rotate
no: ikke roter

en: Don't Save
no: Ikke lagre

en: Done
no: Ferdig

en: down
no: ned

en: down arrow
no: pil ned

en: drag to resize
no: dra for å endre størrelse

en: drag to rotate
no: dra for å rotere

en: draggable on website?
no: flyttbar på websiden?

en: duplicate
no: lag kopi

en: Duplicate
no: Lag kopi

en: edge
no: kant

en: Edit
no: Rediger

en: Ellipse tool (draw outlined or filled ellipse or circle)
no: Ellipseverktøy (tegn ellipse eller sirkel)

en: enable remote sensor connections
no: tillat tilkobling av sensorer

en: Enter presentation mode
no: Skift til presentasjonsmode

en: Eraser
no: Viskelær

en: Eraser size
no: Viskelærbredde

en: Error!
no: Feil!

en: Examples
no: Eksempler

en: Exit presentation
no: Avbryt presentasjonsmodus

en: Exit presentation mode
no: Avslutt presentasjonsmode

en: export
no: eksporter

en: Export Background
no: Eksporter bakgrunn

en: Export Costume
no: Eksporter drakt

en: Export failed
no: Eksport mislyktes

en: Export Sound
no: Eksporter lyd

en: Export Sprite
no: Eksporter figur

en: export this costume
no: eksporter denne drakten

en: export this sound
no: eksporter denne lyden

en: export this sprite
no: eksporter denne figuren

en: Extras menu
no: Ekstrameny

en: Eyedropper tool (select a color)
no: Pipetteverktøy (velg farge)

en: Failed:
no: Mislykket:

en: false
no: ugyldig

en: File
no: Fil

en: File not found
no: Finner ikke filen

en: Fill tool (fill areas with color or gradient)
no: Malingspann (fyller arealer med farge eller graduering)

en: first
no: første

en: fisheye
no: fiskeøye

en: Flash blocks (fast)
no: Blinkende blokker (rask)

en: Flash blocks (slow)
no: Blinkende blokker (langsom)

en: Flip horizontally
no: Speilvend horisontalt

en: Flip vertically
no: Speilvend vertikalt

en: For all sprites
no: For alle figurer

en: For this sprite only
no: Bare for denne figuren

en: Game
no: Spill

en: Get surprise sprite
no: Få en overraskelses-figur

en: Get the last thing deleted
no: Hent tilbake det som ble slettet sist

en: Getting Started
no: Kom i gang

en: ghost
no: gjennomsiktig

en: Go To Scratch Website
no: Gå til Scratch-websiden

en: grab screen region for new costume
no: lag ny drakt av skjermområde

en: grab screen region for new sprite
no: lag ny figur av skjermområde

en: Grow
no: Forstørr

en: Grow sprite
no: Gjør figuren større

en: hello
no: hallo

en: Hello!
no: Hei!

en: help
no: hjelp

en: Help
no: Hjelp

en: Help Page
no: Hjelpeside

en: Help Screens
no: Hjelpeskjermer

en: Hide Motor Blocks
no: Skjul motorklosser

en: High (biggest)
no: Høy (størst)

en: Home
no: Hjem

en: Images compressed
no: Bildene er komprimert

en: import
no: importer

en: Import
no: Importer

en: Import an image on top of your current canvas
no: Importer bilde over nåværende lerret

en: Import Background
no: Importer bakgrunn

en: Import Costume
no: Importer drakt

en: Import Image
no: Importer bilde

en: Import List
no: Importer liste

en: Import Project
no: Importer prosjekt

en: import project
no: importer prosjekt

en: Import Sound
no: Importer lyd

en: Incompatible Scratch file format
no: Inkompatibelt Scratch-filformat

en: Is the folder read-only?
no: Er mappen kun lesbar?

en: JPEG Quality (10-100)?
no: JPEG kvalitet (10-100)?

en: kbytes
no: kilobyte

en: Language
no: Språk

en: large readout
no: stort display

en: last
no: siste

en: left
no: venstre

en: left arrow
no: pil venstre

en: length
no: lengde

en: light
no: lys

en: Line tool (draw lines)
no: Linjeverktøy

en: List name?
no: Listens navn?

en: Low
no: Lav

en: Lowest (smallest)
no: Lavest (minst)

en: Make a list
no: Lag en ny liste

en: Make a variable
no: Lag en ny variabel

en: Max:
no: Maks.:

en: meow
no: mjau

en: Message name:
no: Meldingsnavn:

en: Min:
no: Min.:

en: mod
no: modulus

en: more
no: flere

en: More tags:
no: Flere nøkkelord:

en: mosaic
no: mosaikk

en: mouse x:
no: mus x:

en: mouse y:
no: mus y:

en: mouse-pointer
no: musepeker

en: Move
no: Flytt

en: Music
no: Musikk

en: My Projects
no: Mine prosjekter

en: new
no: ny

en: New
no: Ny

en: New background:
no: Ny bakgrunn:

en: New costume:
no: Ny drakt:

en: New Filename:
no: Nytt filnavn:

en: New sound:
no: Ny lyd:

en: New Sprite
no: Ny figur

en: New sprite:
no: Ny figur:

en: No
no: Nei

en: No MIDI ports currently available.
no: Ingen MIDI-port tilgjengelig.

en: No motion blocks
no: Ingen bevegelsesklosser

en: no scripts
no: ingen skript

en: No serial ports found
no: Ingen serieport tilgjengelig

en: No variables.
no: Ingen variabler.

en: normal readout
no: normal visning

en: Off
no: Av

en: On
no: På

en: only face left-right
no: kun mot venstre eller høyre

en: Open
no: Åpne

en: Open a Scratch project
no: Åpne et Scratch-prosjekt

en: Open Project
no: Åpne prosjekt

en: or
no: eller

en: Paint
no: Tegne

en: Paint Editor
no: Bilderedigering

en: Paint new sprite
no: Tegn en ny figur

en: Paintbrush
no: Malepensel

en: Password:
no: Passord:

en: Percent? (100 gives original size)
no: Prosent? (100 gir opprinnelig størrelse)

en: Pictures
no: Bilder

en: pixelate
no: piksler

en: play
no: spill av

en: Please enter a number
no: Skriv et tall

en: pop
no: plopp

en: Position the cross-hair to set the rotation center
no: Sett trådkorset der dreiepunktet skal være

en: Preparing project...
no: Forbereder prosjektet...

en: Project author:
no: Prosjektforfatter:

en: Project name
no: Prosjektnavn

en: Project Notes
no: Prosjektbeskrivelse

en: Project notes
no: Prosjektbeskrivelse

en: Project uploaded.
no: Prosjektet er lastet opp.

en: Projects
no: Prosjekter

en: Quit
no: Avslutt

en: Quit Scratch
no: Avslutt Scratch

en: Reading
no: Leser

en: record
no: opptak

en: Record
no: Opptak

en: recording
no: opptak

en: Rectangle tool (draw outlined or filled rectangle or square)
no: Rektangelverktøy (tegn rektangel eller kvadrat)

en: Redo
no: Gjør om

en: Reference Guide
no: Oppslagsbok

en: Remote sensor connections enabled
no: Tilkobling av sensorer er aktivert

en: Remove viewer from stage
no: Fjern fra scenen

en: resistance
no: motstand

en: resize this sprite
no: endre figurens størrelse

en: reverse
no: snu

en: right
no: høyre

en: right arrow
no: pil høyre

en: Rotate clock-wise
no: Roter med klokken

en: Rotate counter-clock-wise
no: Roter mot klokken

en: rotate this sprite
no: roter denne figuren

en: Rotation degrees?
no: Rotasjonvinkel i grader?

en: Save
no: Lagre

en: Save a copy of the current project
no: Lagre en kopi av nåværende prosjekt

en: Save As
no: Lagre som

en: Save changes before quitting?
no: Vil du lagre endringene før du avslutter?

en: Save failed
no: Lagring mislyktes

en: save picture of scripts
no: lagre bilde av skript

en: save picture of stage...
no: lagre bilde av scenen...

en: Save Project
no: Lagre prosjektet

en: Save Scripts Snapshot
no: Lagre bilde av skript

en: Save Stage Shot
no: Lagre bilde av scenen

en: Save the current project
no: Lagre nåværende prosjekt

en: Save the current project?
no: Lagre nåværende prosjekt?

en: Save this project
no: Lagre prosjektet

en: Scripts
no: Skript

en: select serial/USB port
no: velg serie/USB -port

en: Select tool (move, modify, or delete selection)
no: Velg område (flytt, endre, eller slett område)

en: Set costume center
no: Velg midtpunkt

en: Set language
no: Velg språk

en: Set rotation center
no: Sett dreiepunkt

en: Set Single Stepping
no: Velg metode for skrittvis kjøring

en: set slider min and max
no: sett skyverens min. og maks.

en: Share
no: Legg ut

en: Share this project
no: Legg ut dette prosjektet

en: Share This Project Online
no: Legg ut prosjektet på internett

en: Show Motor Blocks
no: Vis motorklosser

en: show ScratchBoard watcher
no: vis ScratchBoard-display

en: Shrink
no: Forminsk

en: Shrink sprite
no: Gjør figuren mindre

en: Simulation
no: Simulering

en: Single-step speed?
no: Hastighet på skrittvis kjøring?

en: slider
no: skyveknapp

en: Slider range:
no: Skyverens verdiområde:

en: Sound quality:
no: Lydkvalitet:

en: Sound Recorder
no: Lydopptaker

en: Sounds
no: Lyder

en: Sounds compressed
no: Lydene er komprimert

en: space
no: mellomrom

en: Sprite
no: Figur

en: Sprites
no: Figurer

en: sqrt
no: kvadratrot

en: Stage
no: Scene

en: Stage selected:
no: Scene valgt:

en: Stamp tool (select area, then stamp copies of it)
no: Stempelverktøy (velg område og lag kopier)

en: Start green flag scripts
no: Start grøntflaggskript

en: Start Single Stepping
no: Start skrittvis kjøring

en: stop
no: stopp

en: Stop everything
no: Stopp alt

en: Stop Single Stepping
no: Stopp skrittvis kjøring

en: Story
no: Fortelling

en: Switch colors
no: Bytt fargene

en: Switch to full stage
no: Scene i full størrelse

en: Switch to presentation mode
no: Fullskjerm presentasjonsmodus

en: Switch to small stage
no: Scene i liten størrelse

en: Tags:
no: Nøkkelord:

en: Text tool (edit text layer)
no: Tekstverktøy (rediger tekstlag)

en: That variable name is already in use
no: Variabelnavnet er allerede i bruk

en: that way
no: den veien

en: The file name already exists. Overwrite existing file?
no: Filen finnes allerede. Vil du overskrive den?

en: thing
no: ting

en: this way
no: denne veien

en: tilt
no: helning

en: true
no: sant

en: Turbo speed
no: Turbofart

en: turn into new sprite
no: lag ny figur av denne

en: Undelete
no: Angre sletting

en: Undo
no: Angre

en: up
no: opp

en: up arrow
no: pil opp

en: Updating thumbnails
no: Oppdaterer småbilder

en: Upload succeeded!
no: Opplastingen er ferdig!

en: Upload to Scratch Server
no: Last opp til Scratch-server

en: Uploading
no: Opplasting er igang

en: Variable name?
no: Variabelnavn?

en: View on stage
no: Vis på scenen

en: What's your name?
no: Hva heter du?

en: whirl
no: virvel

en: world
no: verden

en: Write Multiple Project Summaries
no: Skriv flere prosjektbeskrivelser

en: Write Project Summary
no: Skriv prosjektbeskrivelse

en: Yes
no: Ja

en: Your project is now online at
no: Prosjektet ditt er nå lagt ut på

en: Your Scratch website login name:
no: Ditt brukernavn på Scratch-websiden:

en: Zoom in
no: Zoom inn

en: Zoom out
no: Zoom ut

en: Accordion
no: Trekkspill

en: Acoustic Bass
no: Akustisk bass

en: Acoustic Bass Drum
no: Akustisk stortromme

en: Acoustic Grand
no: Akustisk flygel

en: Acoustic Snare
no: Akustisk lilletromme

en: Alto Sax
no: Altsaksofon

en: Applause
no: Applaus

en: Bagpipe
no: Sekkepipe

en: Baritone Sax
no: Barytonsaksofon

en: Bass Drum 1
no: Stortromme 1

en: Bassoon
no: Fagott

en: Bird Tweet
no: Fuglekvitter

en: Blown Bottle
no: Flaske

en: Brass Section
no: Messingseksjon

en: Breath Noise
no: Pust

en: Bright Acoustic
no: Lys akustisk klaver

en: Celesta
no: Celeste

en: Chinese Cymbal
no: Kinesisk bekken

en: Choir Aahs
no: Aah i kor

en: Church Organ
no: Kirkeorgel

en: Clarinet
no: Klarinett

en: Claves
no: Pinner

en: Clavinet
no: Klavinet

en: Closed Hi-Hat
no: Lukket high-hat

en: Contrabass
no: Kontrabass

en: Cowbell
no: Kubjelle

en: Crash Cymbal 1
no: Bekkenbrak 1

en: Crash Cymbal 2
no: Bekkenbrak 2

en: Distortion Guitar
no: Forvrengt gitar

en: Drawbar Organ
no: Registerorgel

en: Dulcimer
no: Hakkebrett

en: Electric Bass (finger)
no: Elektrisk bass (finger)

en: Electric Bass (pick)
no: Elektrisk bass (plekter)

en: Electric Clean Guitar
no: Ren elektrisk gitar

en: Electric Grand
no: Elektrisk flygel

en: Electric Jazz Guitar
no: Elektrisk jazzgitar

en: Electric Muted Guitar
no: Dempet elektrisk gitar

en: Electric Piano 1
no: Elektrisk klaver 1

en: Electric Piano 2
no: Elektrisk klaver 2

en: Electric Snare
no: Elektrisk lilletromme

en: English Horn
no: Engelskhorn

en: FX 1 (rain)
no: FX 1 (regn)

en: FX 2 (soundtrack)
no: FX 2 (lydspor)

en: FX 3 (crystal)
no: FX 3 (krystall)

en: FX 4 (atmosphere)
no: FX 4 (atmosfære)

en: FX 5 (brightness)
no: FX 5 (klarhet)

en: FX 6 (goblins)
no: FX 6 (nisser)

en: FX 7 (echoes)
no: FX 7 (ekkoer)

en: Fiddle
no: Fele

en: Flute
no: Fløyte

en: French Horn
no: Valthorn

en: Fretless Bass
no: Båndløs bass

en: Glockenspiel
no: Klokkespill

en: Guitar Fret Noise
no: Gitarbånd-lyd

en: Guitar Harmonics
no: Gitarovertoner

en: Gunshot
no: Skudd

en: Hand Clap
no: Håndklapp

en: Harmonica
no: Munnspill

en: Harpsichord
no: Cembalo

en: Helicopter
no: Helikopter

en: Hi Bongo
no: Høy bongo

en: Hi Wood Block
no: Høy treblokk

en: Hi-Mid Tom
no: Høy-mid tam

en: High Agogo
no: Høy Agogo

en: High Floor Tom
no: Høy gulvtam

en: High Timbale
no: Høy timbale

en: High Tom
no: Høy tam

en: Lead 1 (square)
no: Lead 1 (firkantbølge)

en: Lead 2 (sawtooth)
no: Lead 2 (trekantbølge)

en: Lead 3 (calliope)
no: Lead 3 (damporgel)

en: Lead 5 (charang)
no: Lead 5 (charango)

en: Lead 6 (voice)
no: Lead 6 (stemme)

en: Lead 7 (fifths)
no: Lead 7 (kvinter)

en: Long Guiro
no: Lang guiro

en: Long Whistle
no: Lang fløyte

en: Low Agogo
no: Lav agogo

en: Low Bongo
no: Lav bongo

en: Low Conga
no: Lav conga

en: Low Floor Tom
no: Lav gulvtam

en: Low Timbale
no: Lav timbale

en: Low Tom
no: Lav tam

en: Low Wood Block
no: Lav treblokk

en: Low-Mid Tom
no: Lav-mid tam

en: Melodic Tom
no: Melodisk tam-tam

en: Music Box
no: Spilledåse

en: Mute Cuica
no: Dempet cuica

en: Mute Hi Conga
no: Dempet høy conga

en: Mute Triangle
no: Dempet triangel

en: Muted Trumpet
no: Dempet trompet

en: Nylon String Guitar
no: Nylonstrenggitar

en: Oboe
no: Obo

en: Ocarina
no: Okarina

en: Open Cuica
no: Åpen cuica

en: Open Hi Conga
no: Åpen høy conga

en: Open Hi-Hat
no: Åpen hi-hat

en: Open Triangle
no: Åpen triangel

en: Orchestra Hit
no: Orkesterstøt

en: Orchestral Strings
no: Harpe

en: Overdriven Guitar
no: Overforsterket gitar

en: Pad 2 (warm)
no: Pad 2 (varm)

en: Pad 4 (choir)
no: Pad 4 (kor)

en: Pad 5 (bowed)
no: Pad 5 (strøket)

en: Pad 6 (metallic)
no: Pad 6 (metallisk)

en: Pan Flute
no: Panfløyte

en: Percussive Organ
no: Slagtøysorgel

en: Piccolo
no: Piccolofløyte

en: Pizzicato Strings
no: Pizzicato

en: Recorder
no: Blokkfløyte

en: Reed Organ
no: Harmonium

en: Reverse Cymbal
no: Omvendt cymbal

en: Rock Organ
no: Rockorgel

en: Seashore
no: Strandkant

en: Short Guiro
no: Kort Guiro

en: Short Whistle
no: Kort fløyte

en: Side Stick
no: Kantslag

en: Slap Bass 1
no: Slapbass 1

en: Slap Bass 2
no: Slapbass 2

en: Soprano Sax
no: Sopransaksofon

en: Splash Cymbal
no: Splash cymbal

en: Steel Drums
no: Ståltrommer

en: Steel String Guitar
no: Stålstrenggitar

en: String Ensemble 1
no: Strykerensemble 1

en: String Ensemble 2
no: Strykerensemble 2

en: Synth Bass 1
no: Synth-bass 1

en: Synth Bass 2
no: Synth-bass 2

en: Synth Drum
no: Synth-tromme

en: Synth Voice
no: Synth-stemme

en: SynthBrass 1
no: Synth-messing 1

en: SynthBrass 2
no: Synth-messing 2

en: SynthStrings 1
no: Synth-strykere 1

en: SynthStrings 2
no: Synth-strykere 2

en: Taiko Drum
no: Taikotromme

en: Tambourine
no: Tamburin

en: Tango Accordion
no: Bandoneon

en: Telephone Ring
no: Telefon ringer

en: Tenor Sax
no: Tenorsaksofon

en: Timpani
no: Pauker

en: Tinkle Bell
no: Liten klokke

en: Tremolo Strings
no: Tremolo på strykere

en: Trumpet
no: Trompet

en: Tubular Bells
no: Rørklokker

en: Vibraphone
no: Vibrafon

en: Viola
no: Bratsj

en: Violin
no: Fiolin

en: Voice Oohs
no: Uuh-stemme

en: Whistle
no: Fløyte

en: Woodblock
no: Trekloss

en: Xylophone
no: Xylofon
