Scratch - en to hr translation catalogue (390 entries)

en: Language-Name
hr: Hrvatski

en: Language-Direction
hr: LTR

en: %H sensor value
hr: osjetilo %H

en: %L contains %s
hr: %L sadrži %s

en: %a of %m
hr: %a od %m

en: %b and %b
hr: %b i %b

en: %b or %b
hr: %b ili %b

en: %f of %n
hr: %f od %n

en: add %s to %L
hr: dodaj %s u %L

en: answer
hr: odgovor

en: ask %s and wait
hr: pitaj %s i čekaj

en: background #
hr: pozadina #

en: broadcast %e
hr: razglasi %e

en: broadcast %e and wait
hr: razglasi %e i čekaj

en: change %g effect by %n
hr: povećaj efekt %g za %n

en: change %v by %n
hr: uvećaj %v za %n

en: change pen color by %n
hr: promijeni boju olovke za %n

en: change pen shade by %n
hr: podebljaj sjenu olovke za %n

en: change pen size by %n
hr: podebljaj olovku za %n

en: change size by %n
hr: povećaj za %n

en: change tempo by %n
hr: ubrzaj za %n

en: change volume by %n
hr: pojačaj za %n

en: change x by %n
hr: dodaj %n na x

en: change y by %n
hr: dodaj %n na y

en: clear
hr: obriši

en: clear graphic effects
hr: makni grafičke efekte

en: color %C is touching %C?
hr: boja %C dodiruje %C?

en: control
hr: upravljanje

en: costume #
hr: kostim #

en: delete %y of %L
hr: izbaci %y iz %L

en: direction
hr: smjer

en: distance to %m
hr: daljina do %m

en: else
hr: inače

en: forever
hr: ponavljaj

en: forever if %b
hr: ponavljaj ako je %b

en: glide %n secs to x:%n y:%n
hr: klizi %n sekundi do x:%n y:%n

en: go back %n layers
hr: idi natrag %n slojeva

en: go to %m
hr: idi do %m

en: go to front
hr: idi u najgornji sloj

en: go to x:%n y:%n
hr: idi na x:%n y:%n

en: hide
hr: sakrij

en: hide variable %v
hr: sakrij varijablu %v

en: if %b
hr: ako je %b

en: if on edge, bounce
hr: ako si na rubu, okreni se

en: insert %s at %i of %L
hr: ubaci %s kao %i u %L

en: item %i of %L
hr: element %i iz %L

en: join %s %s
hr: spoji %s %s

en: key %k pressed?
hr: tipka %k pritisnuta?

en: length of %L
hr: veličina od %L

en: length of %s
hr: dužina od %s

en: letter %n of %s
hr: slovo %n od %s

en: list
hr: lista

en: looks
hr: izgled

en: loud?
hr: glasno?

en: loudness
hr: glasnoća

en: motion
hr: kretanje

en: motor direction %W
hr: smjer motora %W

en: motor off
hr: upali motor

en: motor on
hr: ugasi motor

en: motor on for %n secs
hr: upali motor na %n sekunda

en: motor power %n
hr: snaga motora %n

en: mouse down?
hr: miš pritisnut

en: mouse x
hr: miš x

en: mouse y
hr: miš y

en: move %n steps
hr: idi %n koraka

en: next background
hr: sljedeća pozadina

en: next costume
hr: sljedeći kostim

en: not %b
hr: nije %b

en: operators
hr: operacije

en: pen
hr: olovka

en: pen down
hr: spusti olovku

en: pen up
hr: podigni olovku

en: pick random %n to %n
hr: slučajni broj od %n do %n

en: play drum %D for %n beats
hr: bubnjaj po %D %n puta

en: play note %N for %n beats
hr: sviraj notu %N %n puta

en: play sound %S
hr: zasviraj %S

en: play sound %S until done
hr: sviraj %S do kraja

en: point in direction %d
hr: okreni se %d

en: point towards %m
hr: okreni se k %m

en: repeat %n
hr: ponovi %n

en: repeat until %b
hr: ponavljaj dok nije %b

en: replace item %i of %L with %s
hr: zamijeni element %i u %L sa %s

en: reset timer
hr: poništi alarm

en: rest for %n beats
hr: preskoči %n puta

en: round %n
hr: zaokruži %n

en: say %s
hr: reci %s

en: say %s for %n secs
hr: govori %s %n sekundi

en: sensing
hr: očitanja

en: sensor %h?
hr: osjetilo %h?

en: set %g effect to %n
hr: postavi efekt %g na %n

en: set %v to %n
hr: postavi %v na %n

en: set instrument to %I
hr: postavi instrument na %I

en: set pen color to %c
hr: postavi boju olovke na %c

en: set pen color to %n
hr: postavi boju olovke na %n

en: set pen shade to %n
hr: postavi sjenu olovke na %n

en: set pen size to %n
hr: postavi debljinu olovke na %n

en: set size to %n%
hr: postavi veličinu na %n%

en: set tempo to %n bpm
hr: postavi brzinu na %n upm

en: set volume to %n%
hr: postavi glasnoću na %n%

en: set x to %n
hr: postavi x na %n

en: set y to %n
hr: postavi y na %n

en: show
hr: pokaži

en: show variable %v
hr: prikaži varijablu %v

en: size
hr: veličina

en: sound
hr: zvuk

en: stamp
hr: žig

en: stop all
hr: zaustavi sve

en: stop all sounds
hr: tišina

en: stop script
hr: zaustavi skriptu

en: switch to background %l
hr: prebaci na pozadinu %l

en: switch to costume %l
hr: prebaci na kostim %l

en: tempo
hr: brzina

en: think %s
hr: misli %s

en: think %s for %n secs
hr: razmišljaj %s %n sekundi

en: timer
hr: alarm

en: touching %m?
hr: dodiruje %m?

en: touching color %C?
hr: dodiruje boju %C?

en: turn %n degrees
hr: skreni %n stupnjeva

en: variables
hr: varijable

en: volume
hr: glasnoća

en: wait %n secs
hr: čekaj %n sekundi

en: wait until %b
hr: čekaj do %b

en: when %k key pressed
hr: kada je tipka %k pritisnuta

en: when %m clicked
hr: kada je %m kliknut

en: when I receive %e
hr: kada primim %e

en: x position
hr: položaj x

en: y position
hr: položaj y

en: (empty)
hr: (prazno)

en: 1 script
hr: 1 skripta

en: About Scratch
hr: O Scratchu

en: About this project:
hr: O ovom projektu:

en: add comment
hr: dodaj komentar

en: add comment here
hr: dodaj komentar ovdje

en: all
hr: sve

en: and
hr: i

en: Animation
hr: Animacija

en: any
hr: bilo koji

en: background
hr: pozadina

en: backgrounds
hr: pozadine

en: Backgrounds
hr: Pozadine

en: brightness
hr: sjaj

en: Brush size:
hr: Veličina četkice:

en: button
hr: gumb

en: button pressed
hr: tipka pritisnuta

en: Camera
hr: Kamera

en: can rotate
hr: okreće se

en: cancel
hr: prekini

en: Cancel
hr: Prekini

en: Choose a folder
hr: Odaberi pretinac

en: Choose new sprite from file
hr: Odaberi novi lik iz datoteke

en: clean up
hr: očisti

en: Clear
hr: Obriši

en: Clear canvas
hr: Obriši crtaću podlogu

en: Close and continue
hr: Zatvori i nastavi

en: Close paint editor?
hr: Zatvori uređivač slika?

en: close port
hr: zatvori ulaz

en: Close sound recorder?
hr: Zatvori snimač zvuka?

en: color
hr: boja

en: Compress Images
hr: sažmi slike

en: Compress Sounds
hr: sažmi zvukove

en: Compress sounds and images
hr: Sažmi zvukove i slike

en: Computer
hr: Računalo

en: connected
hr: spojeno

en: Connecting to
hr: Povezujem se sa

en: Copy
hr: Umnoži

en: costume
hr: kostim

en: costumes
hr: kostimi

en: Costumes
hr: Kostimi

en: Could not read
hr: Nisam mogao pročitati

en: Could not read project; file may be damaged
hr: Greška prilikom učitavanja projekta; datoteka je možebitno oštećena.

en: Could not write file
hr: Ne mogu zapisati datoteku

en: Create account
hr: Dodaj korisnika

en: Create an empty project
hr: Započni novi projekt

en: Data sent. Waiting for response...
hr: Podaci poslani. Čekam odgovor...

en: delete
hr: obriši

en: Delete
hr: Obriši

en: Delete a list
hr: Obriši listu

en: Delete a variable
hr: obriši varijablu

en: Delete this background
hr: Obriši ovu pozadinu

en: Delete this costume
hr: Obriši ovaj kostim

en: Delete this sound
hr: Obriši ovaj zvuk

en: Delete this sprite
hr: Obriši ovaj lik

en: Desktop
hr: Radna površina

en: distance
hr: udaljenost

en: Documents
hr: Dokumenti

en: don't rotate
hr: gleda samo na jednu stranu

en: Don't Save
hr: Nemoj spremiti

en: Done
hr: Gotovo

en: down
hr: dolje

en: down arrow
hr: strelica dolje

en: drag to resize
hr: vuci za promjenu veličine

en: draggable on website?
hr: otključani lik možes premještati tijekom predstave

en: duplicate
hr: umnoži

en: Duplicate
hr: Umnoži

en: edge
hr: rub

en: Edit
hr: Prepravi

en: Ellipse tool (draw outlined or filled ellipse or circle)
hr: Elipse (crta prazne ili ispunjene elipse i krugove)

en: Enter presentation mode
hr: Pokreni predstavu

en: Eraser
hr: Gumica

en: Eraser size
hr: Debljina gumice

en: Exit presentation mode
hr: Prekini predstavu

en: export
hr: Pohrani

en: Export Background
hr: Pohrani pozadinu

en: Export Costume
hr: Pohrani kostim

en: Export failed
hr: Pohranjivanje neuspješno

en: Export Sound
hr: Pohrani zvuk

en: Export Sprite
hr: Pohrani lik

en: export this sprite
hr: pohrani ovaj lik

en: Extras menu
hr: Meni dodaci

en: Eyedropper tool (select a color)
hr: Pipeta (odaberi boju)

en: Failed:
hr: Neuspješno:

en: false
hr: ne

en: File not found
hr: Nepostojeća datoteka

en: Fill tool (fill areas with color or gradient)
hr: Polijevanje (popunjava likove bojom ili prijelazom boja)

en: first
hr: prvi

en: fisheye
hr: riblje oko

en: Flash blocks (fast)
hr: Trepni naredbe (brzo)

en: Flash blocks (slow)
hr: Trepni naredbe (sporo)

en: Flip horizontally
hr: Preokreni postranično

en: Flip vertically
hr: Preokreni naglavce

en: For all sprites
hr: Za sve likove

en: For this sprite only
hr: Samo za ovaj lik

en: Get surprise sprite
hr: Lik iznenađenja

en: Get the last thing deleted
hr: Vrati netom obrisano

en: ghost
hr: duh

en: grab screen region for new costume
hr: uzmi sliku sa ekrana za novi kostim

en: grab screen region for new sprite
hr: uzmi sliku sa ekrana za novi lik

en: Grow
hr: Povećaj

en: Grow sprite
hr: Povećaj lik

en: Hello!
hr: Bok!

en: help
hr: pomoć

en: Help
hr: pomoć

en: High (biggest)
hr: Puno (najveće)

en: Images compressed
hr: Slike sažete

en: import
hr: umetni

en: Import
hr: Umetni

en: Import an image on top of your current canvas
hr: Umetni sliku na crtaću podlogu

en: Import Background
hr: Umetni pozadinu

en: Import Costume
hr: Umetni kostim

en: Import Image
hr: Umetni sliku

en: Import List
hr: Umetni listu

en: Import Project
hr: Umetni projekt

en: import project
hr: umetni projekt

en: Import Sound
hr: Umetni zvuk

en: Incompatible Scratch file format
hr: Nepodržana verzija Scratchove datoteke

en: Is the folder read-only?
hr: Je li pretinac samo za čitanje?

en: JPEG Quality (10-100)?
hr: JPEG kakvoća (10-100)

en: Language
hr: Jezik

en: large readout
hr: uvećano

en: last
hr: zadnji

en: left
hr: lijevo

en: left arrow
hr: strelica lijevo

en: length
hr: veličina

en: light
hr: svjetlo

en: Line tool (draw lines)
hr: Crte (povlači crte)

en: List name?
hr: Ime liste?

en: Low
hr: Malo

en: Lowest (smallest)
hr: Najmanje

en: Make a list
hr: Nova lista

en: Make a variable
hr: Nova varijabla

en: meow
hr: mijau

en: Message name:
hr: Ime poruke:

en: more
hr: još

en: More tags:
hr: Još oznaka:

en: mosaic
hr: mozaik

en: mouse x:
hr: miš x:

en: mouse y:
hr: miš y:

en: mouse-pointer
hr: mišja strelica

en: Move
hr: Odaberi i premjesti

en: Music
hr: Glazba

en: new
hr: novi

en: New
hr: Novi

en: New background:
hr: Nova podloga:

en: New costume:
hr: Novi kostim:

en: New Filename:
hr: Nova datoteka:

en: New sound:
hr: Novi zvuk:

en: New Sprite
hr: Novi lik

en: No
hr: Ne

en: No MIDI ports currently available.
hr: Trenutno nema dostupnih MIDI ulaza.

en: No motion blocks
hr: Nema pokretnih dijelova

en: no scripts
hr: nema skripti

en: No serial ports found
hr: Nije pronađen serijski ulaz.

en: No variables.
hr: Nema varijabli.

en: Normal
hr: Uobičajeno

en: normal readout
hr: uobičajeni pogled

en: Off
hr: Isključeno

en: On
hr: Uključeno

en: only face left-right
hr: gleda samo lijevo ili desno

en: Open
hr: Otvori

en: Open a Scratch project
hr: Otvori Scratch projekt

en: Open Project
hr: Otvori projekt

en: or
hr: ili

en: Paint
hr: Nacrtaj

en: Paint Editor
hr: Crtanje

en: Paint new sprite
hr: Nacrtaj novi lik

en: Paintbrush
hr: Kist

en: Password:
hr: Lozinka:

en: Percent? (100 gives original size)
hr: Postotak? (100 je izvorna veličina)

en: Pictures
hr: Crteži

en: pixelate
hr: pozrnati

en: play
hr: pokreni

en: Please enter a number
hr: Molim unesi broj

en: pop
hr: pop ???

en: Position the cross-hair to set the rotation center
hr: Ciljnikom odredi središte okretanja

en: Preparing project...
hr: Pripremam projekt...

en: Project author:
hr: Autor projekta:

en: Project name
hr: Ime projekta

en: Project Notes
hr: Projektne Bilješke

en: Project notes
hr: Projektne bilješke

en: Project uploaded.
hr: Projekt poslan.

en: Projects
hr: Projekti

en: Quit
hr: Kraj

en: Quit Scratch
hr: Završi rad sa Scratchom?

en: record
hr: snimi

en: Record
hr: Snimi

en: recording
hr: snimam

en: Rectangle tool (draw outlined or filled rectangle or square)
hr: Četverokuti (crta prazne ili ispunjene pravokutnike ili kvadrate)

en: Redo
hr: Ponovi

en: Remove viewer from stage
hr: Makni gledatelja sa pozornice

en: resistance
hr: otpor

en: right
hr: desno

en: right arrow
hr: strelica desno

en: Rotate clock-wise
hr: Zakreni udesno

en: Rotate counter-clock-wise
hr: Zakreni ulijevo

en: Rotation degrees?
hr: Stupnjevi zakretanja

en: Save
hr: Spremi

en: Save a copy of the current project
hr: Spremi dodatni primjerak ovog projekta

en: Save As
hr: Spremi kao...

en: Save failed
hr: Sremanje neuspješno

en: save picture of scripts
hr: spremi sliku skripti

en: save picture of stage...
hr: spremi sliku pozornice...

en: Save Project
hr: Spremi projekt

en: Save Scripts Snapshot
hr: Spremi sliku skripti

en: Save Stage Shot
hr: Spremi snimku pozornice

en: Save the current project
hr: Spremi ovaj projekt

en: Save the current project?
hr: Spremi ovaj projekt?

en: Scripts
hr: Skripte

en: select serial/USB port
hr: odaberi serijski/USB ulaz

en: Select tool (move, modify, or delete selection)
hr: Odabir (premjesti, izmijeni ili izbriši odabrano)

en: Set rotation center
hr: Zadaj središte okretanja

en: Set Single Stepping
hr: postavke sporohoda

en: set slider min and max
hr: postavi minimum i maximum za klizač

en: Share
hr: Oglasi

en: Share This Project Online
hr: Pohrani ovaj projekt na internetu

en: show ScratchBoard watcher
hr: pokaži čuvara ScratchBoardova

en: Shrink
hr: Umanji

en: Shrink sprite
hr: Umanji lik

en: Single-step speed?
hr: Brzina sporohoda

en: slider
hr: klizač

en: Slider range:
hr: Raspon klizača:

en: Sound quality:
hr: Kakvoća zvuka:

en: Sound Recorder
hr: Snimi zvuk

en: Sounds
hr: Zvukovi

en: Sounds compressed
hr: Zvukovi sažeti

en: space
hr: razmaknica

en: Sprite
hr: Lik

en: Stage
hr: Pozornica

en: Stage selected:
hr: Odabrana pozornica:

en: Stamp tool (select area, then stamp copies of it)
hr: Pečat (odaberi područje a zatim ga umnoži štambiljanjem

en: Start green flag scripts
hr: Pokreni skripte sa zelenom zastavicom

en: Start Single Stepping
hr: uključi sporohod

en: stop
hr: stani

en: Stop everything
hr: Zaustavi sve

en: Stop Single Stepping
hr: isključi sporohod

en: Switch colors
hr: Zamijeni boje

en: Tags:
hr: Oznake:

en: Text tool (edit text layer)
hr: Pisanje (uređuje slovni sloj)

en: That variable name is already in use
hr: To ime varijable je već iskorišteno

en: The file name already exists. Overwrite existing file?
hr: Datoteka s tim imenom već postoji. Prepisati postojeću datoteku?

en: thing
hr: ovo

en: true
hr: da

en: Turbo speed
hr: Turbo brzina

en: turn into new sprite
hr: pretvori u novi lik

en: Undo
hr: Natrag

en: up
hr: gore

en: up arrow
hr: strelica gore

en: Upload succeeded!
hr: Mrežno pohranjivanje uspješno!

en: Upload to Scratch Server
hr: Pohrani na Scratchov poslužitelj

en: Uploading
hr: Pohranjujem na mrezu

en: Variable name?
hr: Ime varijable?

en: View on stage
hr: Prikaži na pozornici

en: whirl
hr: vrtlog

en: Write Multiple Project Summaries
hr: zapiši višestruke sažetke projekata

en: Write Project Summary
hr: zapiši sažetak projekta

en: Yes
hr: Da

en: Your project is now online at
hr: Vaš projekt je sada na Internetu na

en: Your Scratch website login name:
hr: Vaše korisničko ime na Scratchovom poslužitelju:

en: Zoom in
hr: Uvećaj

en: Zoom out
hr: Smanji

en: Accordion
hr: Harmonika
