Scratch - en to ca translation catalogue (589 entries)

en: Language-Name
ca: Català

en: Language-Direction
ca: LTR

en: Font-Scale
ca: 1

en: Suppress-Bold
ca: false

en: %H sensor value
ca: valor del sensor %H

en: %L contains %s
ca: %L conté %s

en: %a of %m
ca: %a de %m

en: %b and %b
ca: %b i %b

en: %b or %b
ca: %b o %b

en: %f of %n
ca: %f de %n

en: %n mod %n
ca: residu de dividir %n entre %n

en: add %s to %L
ca: afegeix %s a %L

en: answer
ca: resposta

en: ask %s and wait
ca: pregunta %s i espera

en: background #
ca: fons #

en: broadcast %e
ca: envia a tots %e

en: broadcast %e and wait
ca: envia a tots %e i espera

en: change %g effect by %n
ca: augmenta %n l'efecte %g

en: change %v by %n
ca: suma %n a %v

en: change pen color by %n
ca: augmenta %n el color del llapis

en: change pen shade by %n
ca: augmenta %n la intensitat del llapis

en: change pen size by %n
ca: augmenta %n la mida del llapis

en: change size by %n
ca: augmenta %n la mida

en: change tempo by %n
ca: augmenta %n el tempo

en: change volume by %n
ca: puja %n el volum

en: change x by %n
ca: suma %n a x

en: change y by %n
ca: suma %n a y

en: clear
ca: neteja

en: clear graphic effects
ca: treu els efectes gràfics

en: color %C is touching %C?
ca: color %C sobre %C?

en: costume #
ca: vestit #

en: delete %y of %L
ca: esborra l'element %y de %L

en: direction
ca: direcció

en: distance to %m
ca: distància a %m

en: else
ca: si no

en: forever
ca: per sempre

en: forever if %b
ca: per sempre si %b

en: glide %n secs to x:%n y:%n
ca: llisca %n segons fins a x:%n y:%n

en: go back %n layers
ca: envia darrera %n capes

en: go to %m
ca: vés a %m

en: go to front
ca: envia endavant

en: go to x:%n y:%n
ca: vés a x:%n y:%n

en: hide
ca: amaga

en: hide variable %v
ca: amaga la variable %v

en: if %b
ca: si %b

en: if on edge, bounce
ca: rebota al tocar una vora

en: insert %s at %i of %L
ca: afegeix %s a la posició %i de %L

en: item %i of %L
ca: element %i de %L

en: join %s %s
ca: uneix %s i %s

en: key %k pressed?
ca: tecla %k premuda?

en: length of %L
ca: llargada de %L

en: length of %s
ca: llargada de %s

en: letter %n of %s
ca: lletra %n de %s

en: list
ca: llista

en: looks
ca: aspecte

en: loud?
ca: so fort?

en: loudness
ca: volum del so

en: motion
ca: moviment

en: motor direction %W
ca: direcció del motor %W

en: motor off
ca: atura el motor

en: motor on
ca: activa el motor

en: motor on for %n secs
ca: activa el motor %n segons

en: motor power %n
ca: potència del motor a %n

en: mouse down?
ca: ratolí premut?

en: mouse x
ca: ratolí x

en: mouse y
ca: ratolí y

en: move %n steps
ca: mou-te %n passos

en: next background
ca: següent fons de pantalla

en: next costume
ca: següent vestit

en: not %b
ca: no %b

en: operators
ca: operadors

en: pen
ca: llapis

en: pen down
ca: baixa el llapis

en: pen up
ca: puja el llapis

en: pick random %n to %n
ca: nombre a l'atzar entre %n i %n

en: play drum %D for %n beats
ca: toca el tambor %D durant %n pulsacions

en: play note %N for %n beats
ca: toca nota %N durant %n pulsacions

en: play sound %S
ca: toca el so %S

en: play sound %S until done
ca: toca el so %S i espera

en: point in direction %d
ca: apunta en direcció %d

en: point towards %m
ca: apunta cap a %m

en: repeat %n
ca: repeteix %n

en: repeat until %b
ca: repeteix fins %b

en: replace item %i of %L with %s
ca: canvia l'element %i de %L per %s

en: reset timer
ca: reinicia el cronòmetre

en: rest for %n beats
ca: espera %n pulsacions

en: round %n
ca: arrodoneix %n

en: say %s
ca: digues %s

en: say %s for %n secs
ca: digues %s durant %n segons

en: sensing
ca: sensors

en: sensor %h?
ca: sensor %h activat?

en: set %g effect to %n
ca: fixa l'efecte %g a %n

en: set %v to %n
ca: fixa %v a %n

en: set instrument to %I
ca: fixa l'instrument a %I

en: set pen color to %c
ca: fixa el color del llapis a %c

en: set pen color to %n
ca: fixa el color del llapis a %n

en: set pen shade to %n
ca: fixa la intensitat del llapis a %n

en: set pen size to %n
ca: fixa la mida del llapis a %n

en: set size to %n%
ca: fixa la mida a %n%

en: set tempo to %n bpm
ca: fixa el tempo a %n

en: set volume to %n%
ca: fixa el volum a %n

en: set x to %n
ca: fixa x a %n

en: set y to %n
ca: fixa y a %n

en: show
ca: mostra

en: show variable %v
ca: mostra la variable %v

en: size
ca: mida

en: sound
ca: sons

en: stamp
ca: estampa

en: stop all
ca: atura-ho tot

en: stop all sounds
ca: atura tots els sons

en: stop script
ca: atura el bloc

en: switch to background %l
ca: canvia el fons a %l

en: switch to costume %l
ca: canvia el vestit a %l

en: think %s
ca: pensa %s

en: think %s for %n secs
ca: pensa %s durant %n segons

en: timer
ca: cronòmetre

en: touching %m?
ca: tocant %m?

en: touching color %C?
ca: tocant el color %C?

en: turn %n degrees
ca: gira %n graus

en: volume
ca: volum

en: wait %n secs
ca: espera %n segons

en: wait until %b
ca: espera fins %b

en: when %k key pressed
ca: al prémer tecla %k

en: when %m clicked
ca: al prémer %m

en: when I receive %e
ca: al rebre %e

en: x position
ca: posició x

en: y position
ca: posició y

en: (empty)
ca: (buit)

en: 1 script
ca: 1 programa

en: About Scratch
ca: Quant al Scratch

en: About this project:
ca: Quant a aquest projecte:

en: add comment
ca: afegeix un comentari

en: add comment here
ca: escriu el comentari aqui

en: all
ca: tots

en: and
ca: i

en: Animation
ca: Animació

en: any
ca: qualsevol

en: background
ca: fons

en: backgrounds
ca: fons

en: Backgrounds
ca: Fons

en: brightness
ca: lluentor

en: Brush size:
ca: Mida del pinzell:

en: button
ca: botó

en: button pressed
ca: botó premut

en: Camera
ca: Càmera

en: can rotate
ca: gira lliurement

en: cancel
ca: Cancel·la

en: Cancel
ca: Cancel·la

en: Choose a folder
ca: Escull una carpeta

en: Choose new sprite from file
ca: Escull una animació des d'un fitxer

en: clean up
ca: organitza

en: Clear
ca: Neteja

en: Clear canvas
ca: Neteja l'àrea de dibuix

en: Close and continue
ca: Tanca i segueix

en: Close dialog?
ca: Tanco diàleg?

en: Close paint editor?
ca: Tanco el dibuix?

en: close port
ca: tanco el port

en: Close sound recorder?
ca: Tanco gravadora de so?

en: Compress Images
ca: Comprimeix les imatges

en: Compress Sounds
ca: Comprimeix els sons

en: Compress sounds and images
ca: Comprimeix imatges i sons

en: Computer
ca: Ordinador

en: connected
ca: conectat

en: Connecting to
ca: Conectant amb

en: Copy
ca: Copia

en: costume
ca: vestit

en: costumes
ca: vestits

en: Costumes
ca: Vestits

en: Could not read
ca: No puc llegir

en: Could not read project; file may be damaged
ca: No puc llegir el projecte; El fitxer pot estar fet malbé.

en: Could not write file
ca: No puc escriure al fitxer

en: Create account
ca: Crear compte

en: Create an empty project
ca: Crea un projecte buit

en: Data sent. Waiting for response...
ca: Dades enviades. Esperant resposta...

en: delete
ca: esborra

en: Delete
ca: Esborra

en: Delete a list
ca: Esborra llista

en: Delete a variable
ca: Esborra la variable

en: Delete this background
ca: Esborra aquest fons

en: Delete this costume
ca: Esborra aquest vestit

en: Delete this sound
ca: Esborra aquest so

en: Delete this sprite
ca: Esborra aquesta animació

en: Desktop
ca: Escriptori

en: disable remote sensor connections
ca: deshabilita connexions dels sensors remots

en: distance
ca: distància

en: don't rotate
ca: no giris

en: Don't Save
ca: No desis

en: Done
ca: Tanca

en: down
ca: avall

en: down arrow
ca: fletxa avall

en: drag to resize
ca: arrossega per canviar la mida

en: drag to rotate
ca: arrosega per girar

en: draggable on website?
ca: es pot arrossegar a un lloc web?

en: duplicate
ca: duplica

en: Duplicate
ca: Duplica

en: edge
ca: vora

en: Edit
ca: Edita

en: Ellipse tool (draw outlined or filled ellipse or circle)
ca: El·lipse (dibuixa contorn o omple una el·lipse o un cercle)

en: enable remote sensor connections
ca: habilita connexions dels sensors remots

en: Enter presentation mode
ca: Entra en mode presentació

en: Eraser
ca: Goma d'esborrar

en: Eraser size
ca: Mida de la goma

en: Examples
ca: Exemples

en: Exit presentation
ca: Surt de la presentació

en: Exit presentation mode
ca: Surt del mode presentació

en: export
ca: exporta

en: Export Background
ca: Exporta fons

en: Export Costume
ca: Exporta vestit

en: Export failed
ca: Ha fallat a l'exportar

en: Export Sound
ca: Exporta So

en: Export Sprite
ca: Exporta Animació

en: export this costume
ca: exportar aquest vestit

en: export this sound
ca: exporta aquest so

en: export this sprite
ca: exporta aquesta animació

en: Extras menu
ca: Menú d'extres

en: Eyedropper tool (select a color)
ca: Comptagotes (escull color)

en: Failed:
ca: Fallat:

en: false
ca: fals

en: File
ca: Fitxer

en: File not found
ca: No s'ha trobat el fitxer

en: Fill tool (fill areas with color or gradient)
ca: Pot de pintura (omple àrees amb color o gradient)

en: first
ca: primer

en: fisheye
ca: ull de peix

en: Flash blocks (fast)
ca: Blocs Flash (ràpid)

en: Flash blocks (slow)
ca: Blocs Flash (lent)

en: Flip horizontally
ca: Volta horitzontalment

en: Flip vertically
ca: Volta verticalment

en: For all sprites
ca: Per a totes les animacions

en: For this sprite only
ca: Per a aquesta animació

en: Game
ca: Joc

en: Get surprise sprite
ca: Agafa una animació sorpresa

en: Get the last thing deleted
ca: Recupera el darrer esborrat

en: Getting Started
ca: Començar

en: ghost
ca: transparent

en: Go To Scratch Website
ca: Vés al lloc Web del Scratch

en: grab screen region for new costume
ca: reserva l'àrea de pantalla per a un nou vestit

en: grab screen region for new sprite
ca: reserva l'àrea de pantalla per a una nova animació

en: Grow
ca: Eixampla

en: Grow sprite
ca: Eixampla l'animació

en: hello
ca: hola

en: Hello!
ca: Hola!

en: help
ca: ajuda

en: Help
ca: Ajuda

en: Help Page
ca: Pàgina d'Ajuda

en: Help Screens
ca: Pantalles d'Ajuda

en: Hide Motor Blocks
ca: Amaga els blocs de Motor

en: High (biggest)
ca: Alt (més gran)

en: Home
ca: Casa

en: Images compressed
ca: Imatges comprimides

en: import
ca: importa

en: Import
ca: Importa

en: Import an image on top of your current canvas
ca: Importa una imatge damunt de l'àrea de dibuix actual

en: Import Background
ca: Importa Fons

en: Import Costume
ca: Importa vestit

en: Import Image
ca: Importa Imatge

en: Import List
ca: Llista d'importació

en: Import Project
ca: Importa Projecte

en: import project
ca: importa projecte

en: Import Sound
ca: Importa So

en: Incompatible Scratch file format
ca: Format del fitxer incompatible

en: Is the folder read-only?
ca: El fitxer és només de lectura?

en: JPEG Quality (10-100)?
ca: Qualitat JPEG (10-100)

en: Language
ca: Llenguatge

en: large readout
ca: lectura llarga

en: last
ca: darrer

en: left
ca: esquerra

en: left arrow
ca: fletxa esquerra

en: length
ca: llargada

en: light
ca: llum

en: Line tool (draw lines)
ca: Línia (dibuixa línies)

en: List name?
ca: Nom de la llista?

en: Low
ca: Menys

en: Lowest (smallest)
ca: Menor (El més petit)

en: Make a list
ca: Nova llista

en: Make a variable
ca: Nova variable

en: meow
ca: gat

en: Message name:
ca: Nom del missatge:

en: Min:
ca: MIn:

en: mod
ca: residu

en: more
ca: més

en: More tags:
ca: Més etiquetes:

en: mouse x:
ca: ratolí x:

en: mouse y:
ca: ratolí y:

en: mouse-pointer
ca: punter del ratolí

en: Move
ca: Mou-te

en: Music
ca: Música

en: My Projects
ca: Els meus Projectes

en: new
ca: nou

en: New
ca: Nou

en: New background:
ca: Nou fons:

en: New costume:
ca: Nou vestit:

en: New Filename:
ca: Nom del Fitxer:

en: New sound:
ca: Nou So:

en: New Sprite
ca: Nova Animació

en: New sprite:
ca: Nova animació:

en: No MIDI ports currently available.
ca: No hi ha ports MIDI disponibles

en: No motion blocks
ca: Sense blocs de moviment

en: no scripts
ca: sense programes

en: No serial ports found
ca: No hi ha ports serie

en: No variables.
ca: Sense variables.

en: normal readout
ca: lectura normal

en: Off
ca: Apaga

en: OK
ca: D'acord

en: On
ca: Activa

en: only face left-right
ca: gira només a dreta o esquerra

en: Open
ca: Obre

en: Open a Scratch project
ca: Obre un projecte Scratch

en: Open Project
ca: Obre Projecte

en: or
ca: o

en: Paint
ca: Dibuixa

en: Paint Editor
ca: Editor de dibuixos

en: Paint new sprite
ca: Dibuixa una nova animació

en: Paintbrush
ca: Pinzell

en: Password:
ca: Contrasenya:

en: Percent? (100 gives original size)
ca: Percentatge? (100 és la mida original)

en: Pictures
ca: Dibuixos

en: pixelate
ca: pixelar

en: play
ca: reprodueix

en: Please enter a number
ca: Entra un nombre

en: Position the cross-hair to set the rotation center
ca: Posiciona la creu per establir el centre de rotació

en: Preparing project...
ca: Preparant projecte...

en: Project author:
ca: Autor del Projecte:

en: Project name
ca: Nom del projecte

en: Project Notes
ca: Notes del Projecte

en: Project notes
ca: Notes del projecte

en: Project uploaded.
ca: Projecte descarregat.

en: Projects
ca: Projectes

en: Quit
ca: Surt

en: Quit Scratch
ca: Surt del Scratch

en: Reading
ca: Llegint

en: record
ca: grava

en: Record
ca: Grava

en: recording
ca: gravant

en: Rectangle tool (draw outlined or filled rectangle or square)
ca: Rectangle (dibuixa el contorn o omple rectangles i quadrats)

en: Redo
ca: Torna-hi

en: Reference Guide
ca: Guia de Referència

en: Remote sensor connections enabled
ca: Connexions amb sensors remots habilitades

en: Remove viewer from stage
ca: Treu visor de l'escenari

en: resistance
ca: resistència

en: resize this sprite
ca: redimensiona aquesta animació

en: reverse
ca: invertit

en: right
ca: dreta

en: right arrow
ca: fletxa dreta

en: Rotate clock-wise
ca: Gira en el sentit de les agulles del rellotge

en: Rotate counter-clock-wise
ca: Gira en el sentit contrari a les agulles del rellotge

en: rotate this sprite
ca: gira aquesta animació

en: Rotation degrees?
ca: Graus de gir?

en: Save
ca: Desa

en: Save a copy of the current project
ca: Desa una copia del projecte actual

en: Save As
ca: Anomena i desa

en: Save changes before quitting?
ca: Deso els canvis abans de sortir?

en: Save failed
ca: Error al desar

en: save picture of scripts
ca: desa una imatge dels programes

en: save picture of stage...
ca: desa una imatge de l'escenari...

en: Save Project
ca: Desa Projecte

en: Save Scripts Snapshot
ca: Desa una imatge dels programes

en: Save Stage Shot
ca: Desa una imatge de l'escenari

en: Save the current project
ca: Desa el projecte actual

en: Save the current project?
ca: Deso el projecte actual?

en: Save this project
ca: Desa aquest projecte

en: Scripts
ca: Programes

en: select serial/USB port
ca: Tria port sèrie/USB

en: Select tool (move, modify, or delete selection)
ca: Selecció (mou, modifica o esborra la selecció)

en: Set costume center
ca: Fixa el centre del vestit

en: Set language
ca: Canvia el llenguatge

en: Set rotation center
ca: Canvia el centre de rotació

en: Set Single Stepping
ca: Defineix pas a pas

en: set slider min and max
ca: Defineix el mínim i màxim del lliscador

en: Share
ca: Comparteix

en: Share this project
ca: Comparteix aquest projecte

en: Share This Project Online
ca: Comparteix aquest projecte a Internet

en: Show Motor Blocks
ca: Mostra els blocs de Motor

en: show ScratchBoard watcher
ca: mostra l'inspector de la Placa Scratch

en: Shrink
ca: Redueix

en: Shrink sprite
ca: Redueix l'animació

en: Simulation
ca: Simulació

en: Single-step speed?
ca: Velocitat dels passos?

en: slider
ca: lliscador

en: Slider range:
ca: Rang del lliscador:

en: Sound quality:
ca: Qualitat del so:

en: Sound Recorder
ca: Gravadora de sons

en: Sounds
ca: Sons

en: Sounds compressed
ca: Sons comprimits

en: space
ca: espai

en: Sprite
ca: Animació

en: Sprites
ca: Animacions

en: sqrt
ca: arrel quadrada

en: Stage
ca: Escenari

en: Stage selected:
ca: Escenari sel·lecionat:

en: Stamp tool (select area, then stamp copies of it)
ca: Estampa (selecciona àrea i estampa copies)

en: Start green flag scripts
ca: Activa els programes amb bandera verda

en: Start Single Stepping
ca: Activa pas a pas

en: stop
ca: atura

en: Stop everything
ca: Atura-ho tot

en: Stop Single Stepping
ca: Atura pas a pas

en: Story
ca: Història

en: Support Site
ca: Lloc de Suport

en: Switch colors
ca: Canvia colors

en: Switch to full stage
ca: Canvia a escenari complert

en: Switch to presentation mode
ca: Canvia a mode presentació

en: Switch to small stage
ca: Canvia a escenari petit

en: Tags:
ca: Etiquetes:

en: Text tool (edit text layer)
ca: Text (edita capa de text)

en: That variable name is already in use
ca: Aquest nom de variable ja esta en ús

en: that way
ca: cap aquí

en: The file name already exists. Overwrite existing file?
ca: El fitxer existeix. Sobreescriure?

en: thing
ca: quelcom

en: this way
ca: cap allà

en: tilt
ca: inclinació

en: true
ca: veritat

en: Turbo speed
ca: velocitat Turbo

en: turn into new sprite
ca: crea una nova animació

en: Undelete
ca: Recupera

en: Undo
ca: Desfés

en: up
ca: amunt

en: up arrow
ca: fletxa amunt

en: Updating thumbnails
ca: Actualitza miniatures

en: Upload succeeded!
ca: Pujada complerta!

en: Upload to Scratch Server
ca: Puja al servidor Scratch

en: Uploading
ca: Descarregant

en: Variable name?
ca: Nom de la variable?

en: View on stage
ca: Veure a l'escenari

en: What's your name?
ca: Com et dius?

en: whirl
ca: girar

en: world
ca: món

en: Write Multiple Project Summaries
ca: Escriu resums de múltiples projectes

en: Write Project Summary
ca: Escriu un resum del projecte

en: Yes
ca: Si

en: Your project is now online at
ca: El teu projecte es troba OnLine a

en: Your Scratch website login name:
ca: Nom d'usuari del teu compte al lloc web Scratch:

en: Zoom in
ca: Apropa

en: Zoom out
ca: Allunya

en: Accordion
ca: Acordió

en: Acoustic Bass
ca: Baix acústic

en: Acoustic Bass Drum
ca: Bombo acústic

en: Acoustic Grand
ca: Piano acústic gran

en: Acoustic Snare
ca: Caixa acústica

en: Agogo
ca: Agogó

en: Alto Sax
ca: Saxo Alt

en: Applause
ca: Aplaudiment

en: Bagpipe
ca: Sac de gemecs

en: Baritone Sax
ca: Saxo Baríton

en: Bass Drum 1
ca: Bombo

en: Bassoon
ca: Fagot

en: Bird Tweet
ca: Ocellet cantant

en: Blown Bottle
ca: Bufar una ampolla

en: Brass Section
ca: Secció de metall

en: Breath Noise
ca: Respiració

en: Bright Acoustic
ca: Piano acústic brillant

en: Cello
ca: Violoncel

en: Chinese Cymbal
ca: Gong

en: Choir Aahs
ca: Cor de veus

en: Church Organ
ca: Orgue d'església

en: Clavinet
ca: Clavecí

en: Closed Hi-Hat
ca: Plats oberts

en: Contrabass
ca: Contrabaix

en: Cowbell
ca: Esquella

en: Crash Cymbal 1
ca: Platet de xoc 1

en: Crash Cymbal 2
ca: Platet de xoc 2

en: Distortion Guitar
ca: Guitarra distorsionada

en: Drawbar Organ
ca: Orgue

en: Electric Bass (finger)
ca: Baix elèctric (pitjat)

en: Electric Bass (pick)
ca: Baix elèctric (colpejat)

en: Electric Clean Guitar
ca: Guitarra elèctrica

en: Electric Grand
ca: Piano elèctric gran

en: Electric Jazz Guitar
ca: Guitarra elèctrica de Jazz

en: Electric Muted Guitar
ca: Guitarra elèctrica atenuada

en: Electric Piano 1
ca: Piano elèctric 1

en: Electric Piano 2
ca: Piano elèctric 2

en: Electric Snare
ca: Tambor electrònic

en: English Horn
ca: Corn anglès

en: FX 1 (rain)
ca: Efecte 1 (pluja)

en: FX 2 (soundtrack)
ca: Efecte 2 (banda sonora)

en: FX 3 (crystal)
ca: Efecte 3 (cristal·lí)

en: FX 4 (atmosphere)
ca: Efecte 4 (atmòsfera)

en: FX 5 (brightness)
ca: Efecte 5 (lluentor)

en: FX 6 (goblins)
ca: Efecte 6 (follets)

en: FX 7 (echoes)
ca: Efecte 7 (ecos)

en: FX 8 (sci-fi)
ca: Efecte 8 (ciència ficció)

en: Fiddle
ca: Violí

en: Flute
ca: Flauta

en: French Horn
ca: Corn francès

en: Fretless Bass
ca: Baix sense trastes

en: Glockenspiel
ca: Joc de timbres

en: Guitar Fret Noise
ca: Trasteig de guitarra

en: Guitar Harmonics
ca: Armònics de guitarra

en: Gunshot
ca: Tret de pistola

en: Hand Clap
ca: Aplaudiment

en: Harmonica
ca: Armònica

en: Harpsichord
ca: Arpa

en: Helicopter
ca: Helicòpter

en: Hi Bongo
ca: Bongo agut

en: Hi Wood Block
ca: Caixa xinesa aguda

en: Hi-Mid Tom
ca: Tom mig-agut

en: High Agogo
ca: Agogó alt

en: High Floor Tom
ca: Tom de terra agut

en: High Timbale
ca: Timbal agut

en: High Tom
ca: Tom agut

en: Honky-Tonk
ca: Piano de bar

en: Lead 1 (square)
ca: Principal 1 (ona cuadrada)

en: Lead 2 (sawtooth)
ca: Principal 2 (ona dent de serra)

en: Lead 3 (calliope)
ca: Principal 3 (orgue)

en: Lead 4 (chiff)
ca: Principal 4 (xiuxiueig)

en: Lead 5 (charang)
ca: Principal 5 (charanga)

en: Lead 6 (voice)
ca: Principal 6 (veu)

en: Lead 7 (fifths)
ca: Principal 7 (cinquenes)

en: Lead 8 (bass+lead)
ca: Principal 8 (baix i melodia)

en: Long Guiro
ca: Guiro llarg

en: Long Whistle
ca: Xiulet llarg

en: Low Agogo
ca: Agogó greu

en: Low Bongo
ca: Bongo greu

en: Low Conga
ca: Conga greu

en: Low Floor Tom
ca: Tom de terra greu

en: Low Timbale
ca: Timbal greu

en: Low Tom
ca: Tom greu

en: Low Wood Block
ca: Caixa xinesa greu

en: Low-Mid Tom
ca: Tom mig-greu

en: Melodic Tom
ca: Tom melòdic

en: Music Box
ca: Caixa xinesa

en: Mute Cuica
ca: Cuica sorda

en: Mute Hi Conga
ca: Conga aguda sorda

en: Mute Triangle
ca: Triangle sord

en: Muted Trumpet
ca: Trompeta amb sordina

en: Nylon String Guitar
ca: Guitarra clàssica

en: Oboe
ca: Oboè

en: Open Cuica
ca: Cuica sonora

en: Open Hi Conga
ca: Conga aguda sonora

en: Open Hi-Hat
ca: Hi-Hat obert

en: Open Triangle
ca: Triangle sonor

en: Orchestra Hit
ca: Orquesta

en: Orchestral Strings
ca: Orquestra de corda

en: Overdriven Guitar
ca: Guitarra distorsionada

en: Pad 1 (new age)
ca: Fons 1 (new age)

en: Pad 2 (warm)
ca: Fons 2 (càlid)

en: Pad 3 (polysynth)
ca: Fons 3 (polisintetitzador)

en: Pad 4 (choir)
ca: Fons 4 (cor)

en: Pad 5 (bowed)
ca: Fons 5 (arc)

en: Pad 6 (metallic)
ca: Fons 6 (metàlic)

en: Pad 7 (halo)
ca: Fons 7 (celestial)

en: Pad 8 (sweep)
ca: Pad 8 (escombrat)

en: Pan Flute
ca: Flauta de pan

en: Pedal Hi-Hat
ca: Hi-hat de pedal

en: Percussive Organ
ca: Orgue de percusió

en: Piccolo
ca: Flautí

en: Pizzicato Strings
ca: Cordes fent Pizzicato

en: Recorder
ca: Gravador

en: Reed Organ
ca: Armonium

en: Reverse Cymbal
ca: Plat invertit

en: Ride Bell
ca: Campana del plat

en: Ride Cymbal 1
ca: Plat guia 1

en: Ride Cymbal 2
ca: Plat guia 2

en: Rock Organ
ca: Orgue de Rock

en: Seashore
ca: Platja

en: Short Guiro
ca: Guiro curt

en: Short Whistle
ca: Xiulet curt

en: Side Stick
ca: Cop lateral

en: Slap Bass 1
ca: Cop de baix 1

en: Slap Bass 2
ca: Cop de baix 2

en: Soprano Sax
ca: Saxo soprà

en: Splash Cymbal
ca: Plat splash

en: Steel Drums
ca: Percusió metàlica

en: Steel String Guitar
ca: Guitarra amb cordes d'acèr

en: String Ensemble 1
ca: Conjunt de Corda 1

en: String Ensemble 2
ca: Conjunt de Corda 2

en: Synth Bass 1
ca: Percusió sintètica 1

en: Synth Bass 2
ca: Percusió sintètica 2

en: Synth Drum
ca: Percusió sintètica

en: Synth Voice
ca: Veu sintètica

en: SynthBrass 1
ca: Metall sintètic 1

en: SynthBrass 2
ca: Metall sintètic 2

en: SynthStrings 1
ca: Cordes sintètiques 1

en: SynthStrings 2
ca: Cordes sintètiques 2

en: Taiko Drum
ca: Percusió Taiko

en: Tambourine
ca: Pandereta

en: Tango Accordion
ca: Bandonió

en: Telephone Ring
ca: Timbre de telèfon

en: Tenor Sax
ca: Saxo Tenor

en: Timpani
ca: Timbals

en: Tinkle Bell
ca: Campaneta

en: Tremolo Strings
ca: Cordes amb tremolo

en: Trombone
ca: Trombó

en: Trumpet
ca: Trompeta

en: Tubular Bells
ca: Campanes tubulars

en: Vibraphone
ca: Vibràfon

en: Violin
ca: Violí

en: Voice Oohs
ca: Cor de veus

en: Whistle
ca: Flauta

en: Woodblock
ca: Fusta

en: Xylophone
ca: Xylofon
